Düğün davetiye kartları

Düğün Davetiye Kartları

Düğün davetiyeleri işlev olarak bütün hazırlıklar tamamlandıktan sonra dost ve yakınları mutlu günümüze davet etmenin belgelenmiş adıdır. Ancak bu kadar basit değil düğün sahipleri için. Düğün davetiye kartları oldukça önemlidir Çünkü son vuruştur. Düğünün kıymetini göstermektedir. Yıllar sonrasına bir anı niteliğindedir. Belki davetliler tarafından düğünden sonra yırtılıp atılan kağıt parçalarıdır ama çiftler için çok önemlidir. Peki, düğün davetiyeleri konusunda nelere dikkat edilmeli? Nasıl hazırlanmalı? Biraz bu konu hakkında bilgi vermek istiyorum.

Davetiyelerdeki Adresler Hakkında Net Bilgilendirme

Adresin doğru olduğuna önem vermek gerekmektedir. Ancak bazı çiftler nikah ve düğünü ayrı yerlerde ve ayrı zamanlarda yaptıkları için nikaha daha az kişi çağırmaktadırlar. Bu sebeple ya iki ayrı düğün davetiyesi bastırılıyor ya da düğün davetiyelerinin bir kısmında nikah yeri hakkında bilgi verilerek dostlarının bir kısmını nikaha davet ediyorlar.

Düğün Davetiyesi Tasarımı

Çiftler düğün davetiyesi seçerken binlerce model arasından birini seçmekte oldukça zorlanırlar. Bu konuda öncelikle ortak zevklere hitap edip etmediğine odaklanmak gerek. Yani çiftler birlikte karar vermeli. Tasarım yaparken hangi temaları kullanman konusunda kararsızlık yaşıyorsan gerçekleştireceğin davetin şekline uygun tema seçmen iyi bir fikir olacaktır. Eğer kır düğünü yapıyorsan kır teması kullanman etkili olurken hangi mevsimde düğün yapıyorsanız o mevsimin renklerine uygun renkler seçmen de etkili olur. Örneğin düğünün sade ve şık bir otelde gerçekleşiyorsa davetiyelerin oldukça ağır ve göze hitap edecek şıklıkta olmalı.

Davetiye Metni Hazırlarken Nelere Dikkat Edilir?

Davetiye metni davetiyeler için son rötuştur. Çünkü asıl içinde yazılanlar etkileyecek ve düğünün rengini yansıtacaktır. Bu konuda klasikleşmiş davetiye metinlerinden çok sınırları zorlamakta fayda var. Biraz daha yaratıcı düşünmek ve etkileyici metinler oluşturmak önemlidir. Yazıların rengi de davetiyenin renk ve desenleriyle uyum sağlamak zorundadır. Davetiye içinde yazıları bir kaç fontta yazabilirsin. Mesela ana metin kesinlikle normal font yazılmalı ki okunaklı olsun. Gelin ve damadın isimleri farklı renk ve fontta olabilir. Gelin ve damadın özel olarak belirtmek istedikleri bu davetiyede yazılıdır. Yer, zaman, düğünün şekli, neler yapılacağı, hangi tarz yer olduğu ve davetlilerin hangi tarzda gelebileceği, düğünün çocuklu olup olmayacağı hakkında her not belirtilebilir. Güzel bir şarkı sözü ya da şiirle tamamlanır.