Ferman Davetiye

Ferman Davetiyeler

Davetiyeler her geçen gün değişmekte ve yeni tasarımlarla yenilenmektedir. Bu yılın en öne çıkan davetiye tasarımlarından biri de ferman şeklinde olan davetiyelerdir. Davetiyeler kullanılacağı özel güne göre de değişiklik göstermektedir. Bu tarz ferman şeklinde olan davetiye modelleri hem sünnet düğünlerine hem de nikahlara uyum sağlayacaktır. Oldukça çeşitli olan davetiye modelleri içerisinde ferman davetiye modelinin bu denli beğenilmesinin nedeni Osmanlı padişahlarının fermanları ile benzerlik göstermesi ve adını bu özellikten almasıdır. Böylece ortaya oldukça ilginç görünen otantik davetiyeler çıkmaktadır.

Ferman davetiyelerin özellikleri

Ferman davetiyelerin başlıca özelliği rulo halinde sarılması ve düğüne gelecek olan davetlilere bu şekilde verilmesidir. İsteğe bağlı olarak zarfa konabilen modelleri de mevcuttur. Osmanlı dönemine ait detayların oldukça beğenildiği şu son dönemlerde davetiyelerde de bu tarz etkiler görülmektedir. Ferman davetiyeler bunun en canlı örneğidir. Bu davetiyelerin en önemli özelliği kahverengi tonlarında eskitilmiş kağıtlara baskı alınmasıdır. Kenarları yakılmış gibi görünen ferman davetiye modelleri de mevcuttur. Davetiye bu tarz kağıtların üzerine basıldığında ortaya oldukça başarılı sonuçlar çıkmaktadır. Bu tarz davetiye modellerinde Osmanlı tuğrası kullanımı da son derece popülerdir. Davetiyenin nasıl şekilleneceği müşterinin isteklerine bağlıdır.

Ferman davetiye fiyatları

Ferman davetiye fiyatlarının diğer davetiye fiyatlarından pek bir farkı yoktur. Fiyatlar, adet başına belirlenmekte ve toplu alımlar için belirli bir fiyat aralığı oluşturulmaktadır. Bu tarz ferman davetiyelerinin fiyatlarında davetiyenin kaç adet bastırılacağı ve modeli büyük önem taşımaktadır.