retro davetiye

Retro (Old) Davetiyeler

Son dönemlerde retro ürünler yeniden ön plana çıkmış durumdadır. Eşyalarda ve kıyafetlerde sıklıkla görülen retro yani eskiye dönüş havası davetiyelerde bile yerini almış durumdadır. Retro davetiyeler bu sezon oldukça öne çıkan modellerden olmuştur. Retro yalnızca davetiyelerde değil düğün organizasyonlarında da kullanılmaktadır. Retro düğün temasını benimseyen gelin ve damatların ilk tercihi retro davetiyelerden yana olmaktadır. Farklı görünümü ile yeni evlenecek olan çiftlerin gözdesi olan retro davetiyeler, eskiye olan özlemin giderildiği özel parçalardandır.

Retro davetiyelerin özellikleri

Retro tarzda bir düğün yapacak olan çiftlerin yanı sıra diğer gelin ve damat adaylarının da oldukça beğeniyle karşıladığı bu yeni tasarım ürünler oldukça otantik ve eski görünümlüdür. Retro davetiyelerin başlıca özelliği bu eskitilmiş görünümleridir. Bu etkinin yaratılması için genellikle kraft kağıdına baskı yapılmakta ve zarflarda gene kraft kâğıdından üretilmektedir. Resimli olanlarının da oldukça popüler olduğu retro davetiyeler, genellikle çiçeklerle ve kurutulmuş yapraklarla süslenmektedir. Bu tarz yapraklar davetiyeye adını veren retro havasının oluşmasına katkıda bulunmaktadır.

Retro davetiyelerin kullanım alanları

Davetiyeler kullanım alanlarının genişliği ile bilinmektedir. Sünnet düğünleri dahil her türlü özel gün için davetiye bastırmak mümkündür. Bu noktada davetiyenin modeli değişiklik göstermekte ve her özel gün için ayrı davetiye tasarımları yapılmaktadır. Bu durum retro davetiyeler içinde geçerlidir. Retro davetiyelerin tasarımları düğünler ve nikahlar için özel olarak yapılmıştır. Yani en çok evlilik temalı özel günler için tercih edilmektedir.